Арештоване і конфісковане майно та особливості його продажу

На даний час в систему електронних торгів можна знайти велику кількість різноманітних товарів: від канцелярського приладдя до літаків чи земельних ділянок. В державній системі відкритих онлайн аукціонів можна придбати нерухомість, транспорт, виробничі приміщення, обладнання, деревину та навіть арештоване майно. Більш детальніше про асортимент майна, представленого на онлайн торгах, дізнавайтеся тут https://uub.in.ua/post/AreshtovanemaynovdSETAMkupitinamaydanchikuUUB.

Звідки береться арештоване майно та як його придбати

Під арештованим майном розуміють рухомі чи нерухомі активи боржника, які вилучені у нього державною виконавчою службою на основі судового рішення. Зазвичай в якості таких активів виступають транспортні засоби, об’єкти нерухомості, побутова чи офісна техніка, меблі, тощо. Таке майно раніше продавалося на закритих торгах серед «своїх», тому збувалося дешево, а продаж міг тривати місяцями. Так кредитори не могли отримати своїх грошей, також страждав і сам боржник, майно якого оцінювалося дуже дешево. Система потребувала змін і вони відбулися з появою відкритих онлайн аукціонів.

Відтепер для того, щоб придбати арештоване майно, що зазвичай продається по ціні, що значно менша ринкової, необхідно просто зареєструватися на одному з електронних торгівельних майданчиків, що акредитовані в державній системі онлайн аукціонів. Після цього можна знайти цікавий лот та подати заявку на участь в змаганні за право його купити. В аукціоні перемагає той, хто запропонує найвищу ціну за лот. Завдяки цьому забезпечується принцип вільної конкуренції, а на товар формується справедлива ціна.

Чим арештоване майно відрізняється від конфіскату

Конфіскат – це зазвичай товари, що були вилучені під час перетину кордону із-за того, що у їх власника чи постачальника документи не змогли успішно пройти перевірку. Зазвичай це електроніка, побутова техніка, одяг, взуття та інше. Також конфіскувати можуть і автомобілі.

На відміну від конфіскату, арештоване майно – це те майно, що було вилучене у боржників. В його якості також може бути все, що не заборонене діючим законодавством. Також в якості арештованого майна може виступати нерухомість, а ось конфіскатом вона бути не може.

І те, і інше майно може продаватися на відкритих онлайн торгах. При цьому зазвичай його вартість є нижчою за ринкову, тому такі торги приваблюють велику кількість покупців. Онлайн аукціони проводяться відкрито і забезпечують однакові умови участі для усіх.

BACK TO TOP