Чому тендерні закупівлі в Україні такі популярні

Формат електронних тендерів – це чудова можливість робити все в режимі реального часу, без зайвих зборів, великої кількісті паперової документації й тому подібних моментів. Електронний формат державних закупівель запрацював в Україні вже 5 років тому й на сьогодні він все ще вважається максимально успішним проектом.

В цьому є велика заслуга системи ProZorro, яка все ж виявилась чітким та надійним контролюючим органом. Ви маєте змогу обрати один з електронних майданчиків, що доступні в цій системі. Один з таких – це УУБ.

Ви можете перейти за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/elektronni-tenderni-zakupivli та дізнатися багато чого цікавого про те, як взагалі працюють тендерні закупівлі та як в них взяти участь.

Причини популярності системи тендерних закупівель

Почати варто з того, що основна мета запуску цієї системи – це економія державних коштів та правильне їх використання. Тобто, вони повинні йти на конкретні потреби. Відповідно, якщо державні установи намагаються взяти від цих коштів частину собі, вони повинні нести за це відповідальність.

Що стосується безпосередньо переваг такого формату, то їх досить багато. Можна назвати, як мінімум, декілька причин, чому тендерні закупівлі є настільки популярними в Україні:

  • Прозорість – вимоги до учасників є максимально відкритими. Відповідно, всі фірми з самого початку знаходяться в рівних умовах;
  • Відсутність корупційного фактора – дана система вже показала себе і можна робити висновки, що корупційні схеми в ній вже не є актуальними. Звісно, можуть бути разові виключення;
  • Вартість – для того, щоб взяти участь тендері не потрібно платити величезні кошти. Сума внеску не є великою і це також великий плюс;
  • Умови для перемовин – учасник має реальну можливість вступити в перемовини і довести свою позицію, не маючи ніяких обмежень;
  • Немає територіальних рамок – знаходячись в іншій точці світу на відпочинку, фірма-учасник має можливість надіслати свою пропозицію на тендер прямо через мобільний телефон.

Всі ці моменти дійсно важливі і їх потрібно брати до уваги. Важливо пам’ятати, що окрім відкритих тендерів, є ще закритий формат і він використовується лише в окремих випадках, коли це дозволено діючим законодавством. Перед участю в електронному форматі тендерів бажано ознайомитись з 18-ю статтею закону України про державні закупівлі.

BACK TO TOP