Продаж майна боржників у системі ProZorro

Продаж майна боржників став прозорим, а саме: 21 жовтня 2019 року набрав чинності новітній Кодекс про банкрутство. У населення був такий попит, і незабаром буде запущений механізм продажу активів банкрутів у системі ProZorro.Sale. Публічні торги з продажу майна банкрута можуть зробити цей процес прозорим та беззастережно доступним для всіх громадян.

Перевага продажу майна банків-боржників у Прозорро

Новітній Кодекс вносить багато змін у процес продажу майна боржників, головним з яких є те, що продажі відбуватимуться на відкритих аукціонах у системі с рівними правами учасників Прозорро.Продажі sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property.

Система продажів Prozorro була розроблена в 2016 році. У її створенні взяли участь Національний банк, Фонди гарантованих внесків, представники громадської та електронної платформ системи ProZorro.

В результаті запровадження такої системи приватні компанії держави фактично продають власне нерухоме майно, активи малої приватизації (вартістю менше 250 млн. Грн.), Здають в оренду землю та багато іншого.

За 3 роки діяльності онлайн-платформи через систему ProZorro.Sale було здійснено понад 234 тис. торгів. У цих аукціонах взяли участь більше 15 тисяч учасників. Більше 21 мільярда гривень — це дохід, отриманий від учасників торгів. Варто зауважити, що ціна на деякі лоти зросла від початкової в 5-10 разів. ТБ «Українська енергетична біржа» — досвідчена компанія системи ProZorro.Sale. На фондовій біржі ведеться величезна кількість торгів з продажу майна, що збанкрутувало.

Добросовісна купівля майна, що збанкрутувало, за підтримки системи Prozorro

У сфері банкрутства давно відомо, що існує величезна кількість порушень. Наприклад, довгий час організації-боржники банків ухилялися від сплати позикових внесків. Така справа чревата для банку, того, який втрачав величезну суму грошей, оскільки процес ліквідації був розтягнутий неприродньо, і в цей час підприємство продовжувало свою діяльність і, як результат, отримувало виручку. Цю проблему можна вирішити шляхом запровадження продажу через систему прозорих та публічних аукціонів на таких сайтах, як ТБ UEB sale.ueex.com.ua.

Звичайні аукціони стають минулим, тоді як сьогодні держава та бізнес віддають перевагу електронним аукціонам, оскільки вони прозорі, всі учасники процесу можуть бути впевнені у своїй відкритості та чесності. Але офлайн-аукціони закриті від третіх сторін. У той же час вартість лотів для них значно занижена. З цієї причини власники підприємств, що збанкрутували, майже бездарно викупили свої компанії. Такі махінації негативно позначились на інвесторах — багато бізнесменів уникали своїх зобов’язань перед банківською організацією і не порушували закон. І, отже, наслідків для них не було.

Електронна торгівля з продажу активів, що збанкрутували — платформа sale.ueex.com.ua

Ймовірність продажу майна банкрутів на електронних аукціонах здатна повернути втрачені гроші банкам, а вільна конкуренція, створена в системі Prozorro.Sales, дозволить купувати майно боржників не за зниженою ціною, а за ринкова ціна.

На сьогодні ТБ «Українська енергетична біржа» може запропонувати своїм споживачам послуги, що стосуються викупу активів, пов’язаних з банкрутством — окремий референт на біржі може відповісти на всі запитання, якщо такі є, а також допомогти в процесі реєстрації на платформа та участь у аукціонах.

BACK TO TOP