Реєстрація конфіскованого майна та його продаж на Prozorro

Відкриття повного реєстру вилученого майна – ще один спосіб боротьби з корупцією. Суспільство давно чекає цього кроку, який, у свою чергу, прискорює початок прозорого продажу вилучених активів на сайтах ProZorro.Sale. Додаткова інформація є на порталі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/reestr-areshtovanogo-majna-ta-jogo-realizatsiya-na-prozorroprodazhi/.

Чому було створено Реєстр конфіскованого майна в Україні?

Тестова версія Національне агентство з розслідування та управління активами сформує передмову вже в грудні 2019 року. Це сталося після офіційної заяви екс-прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про передачу найближчим часом аукціонів з продажу конфіскованих майно на сайти ДП «Прозорро.Продажі».

Сучасна система електронної торгівлі арештованими активами, яка координується Міністерством юстиції, має занадто багато недоліків. Зокрема, особливо «цікаві» предмети можуть бути аномально описані та продані за нижчою ціною певній особі. На відміну від цього, Prozorro.Sales регулярно доводить на практиці, що електронні аукціони в Україні можуть і повинні бути публічними та неупередженими, а також не залежати від того, хто платить нелегальні відкати, має більше зв’язків. За три роки існування на акредитованих сайтах, у тому числі на онлайн-платформі Української універсальної біржі, було проведено 269 тис. електронних аукціонів, в результаті яких до державного бюджету надійшло додатково 23,7 млрд грн.

Єдиний реєстр вилучених активів також допоможе підтримати доктрину справді справедливих та прозорих торгів. В результаті майбутні власники зможуть з’ясувати всю історію об’єкта, виставленого на аукціон – причину вилучення, наявність невирішених судових справ чи кримінальних проваджень. Це також робить немислимим нелегальне шахрайство з подібним майном і зміцнить довіру громадськості до правоохоронних органів.

Дані з Єдиного реєстру збереженого майна є необхідною умовою аукціонів на ProZorro

Загальний реєстр затриманого майна став доступним для широкого загалу в лютому – на той момент до нього потрапило понад 2000 арештованих об’єктів. Придбати арештоване майно може кожен, пройшовши просту реєстрацію на сайті Української універсальної біржі.

BACK TO TOP