Інструкція для покупців в системі Прозорро.Продажі

З 2016 року в Україні діє електронна торгівельна система Прозорро.Продажі, в якій зібрана велика база лотів. В цій системі працює близько 40 акредитованих торгівельних онлайн платформ. Для того, щоб знайти цікавий лот та придбати його, потрібно створити особистий кабінет на одному з електронних майданчиків.

В системі Прозорро.Продажі можна придбати:

  1. земельні ділянки;
  2. будівлі, споруди, приміщення (житлові, нежитлові, промислові, складські, тощо);
  3. автомобілі;
  4. техніку сільськогосподарського призначення;
  5. вторинну сировину (наприклад, металобрухт, відходи деревини);
  6. права вимоги за кредитами;
  7. майно банкрутів, тощо.

Повний перелік того, що продається на відкритих онлайн торгах, можна знайти на сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua.

Як придбати товар на відкритому аукціоні

Знайти цікавий лот можна за допомогою пошукового фільтру. Якщо лот вже знайдено, то обов’язково необхідно ознайомитися з умовами його придбання. Під ними розуміється вартість лоту, розмір мінімального кроку ставки, дата та час проведення аукціону, тощо.

Дані про торги доступні на усіх майданчиках, що акредитовані в системі Прозорро.Продажі, так як усі вони під’єднані до єдиної бази даних.

Зареєструвавшись на одному з торгівельних майданчиків, користувач отримає доступ до усіх лотів, що є в наявності. Дані оновлюються в режимі реального часу, тому торгівельна платформа забезпечує актуальність лотів.

Якщо умови продажу лоту підходять, то можна подати заявку на участь в торгах, що відбудуться в конкретний час. Для подачі заявки потрібно зайти в особистий кабінет користувача, тобто зайти в систему, як учасник, а не як сторонній спостерігач.

Також потрібно буде підготувати та завантажити деякі документи. Їх адміністрація торгівельної платформи буде перевіряти у випадку, якщо учасника торгів буде обрано переможцем.

Крім цього потрібно сплатити гарантійний та реєстраційний внески. Розмір гарантійного внеску буде вказаний в умовах щодо лоту. Зазвичай він складає 5% від початкової ціни товару.

Також учаснику потрібно подати свою цінову пропозицію. Прийняти участь в аукціоні потрібно в назначений час. В залежності від того, яким саме є аукціон – англійським чи голландським, вартість лоту буде з кожним кроком збільшуватись чи зменшуватись. За детальною інформацією щодо продажу державної та комунальної власності на онлайн торгах можна звернутися до сайту https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazh-lisomaterialiv-u-systemi-prozoro-prodazhi.

Якщо у учасника торгів виникли питання щодо пошуку потрібного лоту чи умов участі в аукціоні, він може задати їх працівникам служби підтримки. Консультаційні послуги надають усі торгівельні майданчики, але їх якість може відрізнятися. Це являється одним з найголовніших критеріїв вибору торгівельної платформи. Незалежно від того, на якому торгівельному майданчику учасник зареєструвався, він отримає доступ до усієї бази лотів.

BACK TO TOP